Energetická stáž pro studenty středních škol

Publikováno: 30. 04. 2024

Dnes proběhla další stáž pro studenty, kteří podali přihlášku na Fakultu strojní a pro studenty posledních ročníků středních škol. Cílem těchto stáží je ještě blíže ukázat studentům fakultu zevnitř, předvést styl výuky i cvičení v laboratořích, a v neposlední řadě ukázat i zapojení studentů do chodu fakulty.

Tentokrát byla na programu energetika, kterou prezentovali kolegové z Ústavu energetiky Fakulty strojní ČVUT v Praze. Studenti se během výuky seznámili se se stavbou tlakovodního jaderného reaktoru a primárního okruhu jaderné elektrárny se zaměřením na termohydrauliku tohoto sytému. Vše si mohli studenti prohlédnout také ve virtuální realitě. Následovala praktická úloha na modelovém experimentu, jehož řízení je realizováno prostřednictvím Arduina s grafickým ovládáním a výstupem na PC. Kolegové z Ústavu energetiky Fakulty strojní ČVUT v Praze také studentům přiblížili problematiku krize přestupu tepla na praktické ukázce v laboratoři.