CZ / EN

Nejvýznamnější interakce s mimouniverzitní aplikační/firemní sférou

GE Aviation – smlouva o spolupráci a využívání komplexní zkušební infrastruktury pozemních (dynamometrických, jádrových, vrtulových) a létajících zkušeben pro novou generaci turbovrtulových motorů.

ŠKODA Auto – spolupráce v oblasti termodynamických simulací motorů, modelování cyklů vozidel všech pohonů, převodovek, vnitřní a vnější aerodynamiky, vývoje výrobních technologií atd.

Doosan Group – numerické modelování proudění v turbínách a jejich částech, studie nového energetického cyklu CO2 pro aplikaci využití odpadního tepla.

Unipetrol – Výzkum a vývoj strojů a přístrojů v nové i stávající petrochemické a rafinérské výrobě a nových technologií získávání surovin.

Carl Zeiss – vývoj automatizovaných systémů kontroly kvality pro automobilový, letecký, dopravní, zdravotnický a energetický průmysl. Zahrnuje kontrolní plány, programování souřadnicových měřicích strojů, výzkum a vývoj přípravků pro konkrétní úlohy a ověřování celého procesu měření pro sériovou výrobu.

Gamma Technologies (USA) – spolupráce při výzkumu/komerčním vývoji/používání softwaru GT-Suite, světového lídra v oblasti simulace spalovacích motorů a hnacích řetězů.

Tajmac-ZPS – Výzkum a vývoj nových koncepcí obráběcích strojů, např. patentovaný princip vícevřetenových soustruhů se zvýšením produktivity o 75 % nebo mechatronická tuhost na bázi kabelů pro portálové obráběcí stroje.

Compo Tech PLUS – Spolupráce na realizaci kompozitních konstrukcí s vysoce výkonnými parametry tuhosti a pevnosti, např. konstrukce lehkého rámu kompozitního jízdního kola.

ProSpon – Výzkum a vývoj všech velkých kloubních náhrad ve spolupráci s klinickou praxí, spolupráce při zavádění implantátů, testování materiálů pro 3D tisk z biokompatibilních titanových slitin.

Brano – pravidelný inovativní brainstorming pro hledání nových oblastí spolupráce s Fakultou strojní ČVUT v Praze. Typickým výsledkem je celosvětové řešení patentové ochrany. Např. přední kryt vozu, tlumič s degresivní charakteristikou.