CZ / EN

Studium v zahraničí

studenti/obecne/za_st_01.jpgStudium v zahraničí

  • Chci poznat i jiné akademické prostředí.

  • Chci se umět domluvit a spolupracovat v mezinárodním kolektivu.

  • Chci zažít něco nového a potkat kamarády z celého světa.

Během každé etapy svého studia máte možnost vyjet na semestr nebo celý akademický rok na jednu z mnoha univerzit, se kterými má ČVUT, respektive Fakulta strojní smlouvu.

Jak se můžu přihásit?

Zahraniční oddělení RČVUT dvakrát do roka vyhlašuje výběrové řízení na studijní pobyt v následujícím akademickém roce. Přihláška se podává přes aplikaci mobility.cvut.cz. Vybrat si můžete školu, se kterou existuje bilaterální dohoda. Největší výběr nabízí evropský program Erasmus+. Dále je možné vyjet i do zemí mimo EU, např. do Švýcarska, Austrálie, Taiwan, JAR, Kanady a mnoha dalších.

Termíny a potřebné informace k výjezdům na zahraniční univerzity do celého světa najdete na stránkách Studujvesvete.cvut.cz případně v prezentaci Studium v zahraničí.

Užitečné odkazy

Dotazy?

Dnešní doba si žádá komunikaci na dálku. Využít můžete tým Neseď doma – vyjeď v MS TEAMS, nebo nám napsat či zavolat na níže uvedené kontakty.

jméno a příjmení
(e-mail)
telefon
doc. Ing. Jan Halama, Ph.D.
(jan.halama (zavináč) fs.cvut.cz)
(22 435) 7549
420770167410
Markéta Hamplová, DiS.
(marketa.hamplova (zavináč) fs.cvut.cz)
(22 435) 8792

budovy/orientace_Dejvice/pudorys_2018_vnejsi.pngA až se budeme moci potkávat, neváhejte se zastavit u nás v kanceláři, oddělení vnějších vztahů, které najdete v přízemí budovy v Dejvicích, Technická 4, Praha 6, místnost A1-4 (první dveře vlevo za „stříbrnými“ dveřmi v části A1).