CZ / EN

Aktuality

Simulace výrobních a logistických procesů a systémů

Publikováno: 25. 04. 2024

Studentky a studenti navazujícího programu Řízení průmyslových systémů na Fakultě strojní ČVUT v Praze měli možnost seznámit se s využitím a přínosy simulace podnikových procesů a systémů u jednoho z největších výrobců světel pro automobilový průmysl.

Tomáš Sauer, vedoucí inovačního týmu firmy Forvia Hella z Mohelnice, představil projekty zaměřené na návrh výrobních linek světel a případové studie řešící automatizaci logistiky např. s využitím automatických vozíků. Přínosy simulace z hlediska efektivity a udržitelnosti přivedly postupně společnost k zavedení pravidla, že bez simulace již žádný nový projekt nemůže vzniknout.

Díky unikátní roli českého týmu (řeší pro firmu celosvětový rozvoj oblasti) pak bylo možné nahlédnouti i do standardizace využití simulace, tvorby knihoven nebo využití virtuální reality pro návrh pracovišť a ověřování časové náročnosti operací. Stranou nezůstaly ani trendy jako AI a Nvidia Omniverse.

Společnost Hella je součástí 7. největšího dodavatele automobilového průmyslu na světě – koncernu Forvia. Zaměstnává přes 40 tis. pracovníků ve 125 závodech, z toho více než 50 specialistů se zaměřením na simulace podnikových procesů a systémů a množství dalších uživatelů výsledků simulace.

Fotogalerie