CZ / EN

Aktuality

Zlatá medaile na MSV 2017 pro stroj WeldPrint MCV 5X

Publikováno: 09. 10. 2017

Na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně byl oceněn zlatou medailí v kategorii „Inovace prokazatelně vzniklá ve smluvní spolupráci firem s výzkumnými organizacemi v ČR/na Slovensku v rámci vývojových projektů dotovaných státem“ stroj kategorie Hybrid Manufacturing (HM) – WELDPRINT MCV 5X, který vyvinula firma KOVOSVIT MAS, a.s. ve spolupráci s Ústavem výrobních strojů a zařízení, Fakulty strojní ČVUT v Praze.

Cenu převzal generální ředitel firmy KOVOSVIT MAS, a.s. Ing. Libor Kuchař a děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze prof. Michael Valášek.

Stručná charakteristika stroje:

pracoviste/12135/05-weldprint-mcv-5x.jpgStroj WeldPrint MCV 5X spadá do kategorie hybrid manufacturing. Aditivní a substraktivní technologie je integrována do jednoho pracovního prostoru. Vývoj stroje proběhl ve spolupráci s Ústavem výrobních strojů a zařízení, Fakulty strojní ČVUT v Praze, kde se na ní podíleli Ing. Jan Smolík, Ph.D., Ing. Ivan Diviš a Ing. Tomáš Fornůsek. Technologii a stroji byl udělen patent č. 306654 s názvem: Způsob vytváření kovových dílců pomocí depozice materiálu a zařízení k provádění tohoto způsobu. Materiál je nanášen pomocí modifikovaného elektrického oblouku.

pracoviste/12135/Kovosvit_CVUT_w.jpgStroj Weldprint MCV 5X můžete vidět během MSV 2017 v Brně na stánku firmy KOVOSVIT MAS, a.s., pavilon P, číslo stánku 150.

Informace o stroji najdete na stránce: https://www.kovosvit.cz/weldprint-mcv-5x-p44.html

Informace o vývoji technologie Hybrid Manufacturing (HM) najdete např. zde: https://fs.cvut.cz/aktuality/377-212/prvni-technologie-3d-tisku-z-kovu-vyvinuta-v-ceske-republice/