Nová hesla z energetiky na české Wikipedii

Publikováno: 21. 06. 2017

Studenti pokračují v doplňování hesel na české Wikipedii pod odborným vedením vyučujících z Ústavu energetiky Fakulty strojní ČVUT v Praze.

Hlavním cílem projektu je zkvalitnit informace z oblasti jaderné energetiky pro potřeby široké veřejnosti a pomocí wikipedie.cz předávat srozumitelné, souhrnné a vyvážené informace.
Jakou práci na Wikipedii studenti provádějí:

• doplňují a upravují elementární podstatu vybraných hesel
  • aktualizují zastaralé údaje a data
  • upravují neuspořádané a nesrozumitelné texty
  • odstraňují balast a soukromé názory
  • odstraňují zavádějící a tendenční informace
  • vytváří nová hesla

Stav k červnu 2017

Upravená hesla: jaderná energie, jaderná energetika, jaderný reaktor, Chicago Pile 1, tlakovodní reaktor, Enrico Fermi, havárie elektrárny Fukušima I., CANDU, HTGR, jaderná elektrárna Obninsk, Fritz Strassmann.

Nově vytvořená hesla: SCRAM, aktivní zóna, jaderná elektrárna Shippingport, jaderný pohon, jaderný pohon v kosmu, jaderný palivový cyklus, jaderná elektrárna Calder Hall, jaderné letadlo, jaderný ledoborec, přírodní jaderný reaktor, Grashofovo číslo, Nusseltovo číslo, Pecletovo číslo, reaktor Jules Horowitz, Louis Slotin.

Na čem se právě pracuje: rychlý reaktor, přepracované jaderné palivo, reaktor Haigerloch.

Odborný dozor: Ing. Pavel Zácha, Ph.D., Ing. Václav Železný, Doc. Ing. Václav Dostál, Ph.D., Ing. Jan Prehradný, Ing. Jan Škarohlíd

Nic není dokonalé…  ... takže pokud jste našli chybu či nesrovnalost, tak na wikipedii má přece přístup každý…