ČVUT postoupilo výše v QS World University Rankings

Publikováno: 06. 06. 2024

V novém žebříčku QS World University Rankings pro rok 2025 ČVUT postoupilo o 34 pozic a zůstává nejlepší technikou v ČR. V novém hodnocení prestižního QS World University Rankings pro rok 2025 se ČVUT umístilo na 420. místě. ČVUT se tak opět řadí mezi nejlepší české vysoké školy a je to zároveň jedno z nejvyšších umístění ČVUT od roku 2013.

V celosvětovém srovnání pro rok 2025 se hodnotí téměř 5700 VŠ ze 106 zemí.  Žebříček zpracovává od roku 2004 poradenská společnost Quacquarelli Symonds se sídlem v Londýně. Výsledky zahrnují devět kritérií, a to akademické renomé, reputace zaměstnavatele, počet studentů na jednoho učitele, počty zahraničních studentů, počty zahraničních akademických a výzkumných pracovníků, mezinárodní výzkum, udržitelnost, zaměstnanosti absolventů a počty citací na akademického pracovníka.

V současné době má České vysoké učení technické v Praze více jak 18 tisíc studentů, z toho skoro 3500 zahraničních. Z téměř 3000 akademických pracovníků ČVUT pak ze zahraničí přišla přibližně desetina akademiků.