CZ / EN

Aktuality

EuroTeQaThon 2023 – velké finále na ČVUT

Publikováno: 01. 06. 2023

Jak si povede na EuroTeQaThon řešení HEXECO, prezentované studenty Josefem Kovaříkem z Fakulty strojní (FS), Jiřím Budilem z Fakulty elektrotechnické (FEL), Cristinou Perulero Cabrera (FIT) a Terezou Jeřábkovou z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské (FJFI)?

  • Přijď se podívat na vyhlášení vítězů 2. června 2023 na FEL v Dejvicích, učebna 209 od 14.00 hodin.

 

EuroTeQaThon je finální událostí studentské soutěže EuroTeQ Collider a je završením implementace nového výukového formátu, založeného na reálných výzvách od průmyslových partnerů. Tato forma výuky probíhala na všech šesti partnerských univerzitách
- Technical University of Munich (TUM), Technical University of Denmark (DTU), Technical University of Eindhoven (TU/e), Ecole Polytechnique (L’X), Czech Technical University in Prague (CTU) a Tallinn University of Technology (TalTech) a tři nejúspěšnější projekty z každé instituce se utkají o vítězství právě v nadnárodní soutěži EuroteQaThon.

Hlavním tématem všech projektů Collider je „Leave No Waste Behind“. Pro třetí EuroTeQaThon jsou vybrány projekty, které jsou nejinovativnější, mají nejpřínosnější řešení nebo jsou nejlépe připraveny ke spuštění. Na jaře 2023 budou takovéto projekty nominovány jejich domovskými univerzitami. Poté budou dále rozvíjet své koncepty a během víkendu EuroTeQaThon se zúčastní mezinárodní soutěže.