Podílíme se na vývoji leteckého hybridního motoru

Publikováno: 16. 01. 2023

Hybridní motor, který by snížil spotřebu paliva a tím i množství CO2 v atmosféře, teď vyvíjejí také čeští inženýři v pražských Letňanech. Do projektu se zapojí 21 evropských firem a institucí včetně Fakulty strojní ČVUT v Praze a jejího Centra leteckého a kosmického výzkumu.

Architektura hybridního systému bude taková, že tento motor bude doplněn elektromotorem, který mu bude v určitých fázích letu pomáhat a ten elektromotor bude pohánět vodík. Celý rozhovor o projektu najdete na stránkách Českého rozhlasu ZDE.

Naši studenti mohou získat hluboké znalosti leteckých technologií už v bakalářském studiu, pokud se zapíšou do studia profilu Letadlová a kosmická technika, bakalářského studijního programu Strojní inženýrství.

Foto: GE Aviation