Informace pro používání vybavení laboratoří virtuální reality

Publikováno: 10. 01. 2023

V budově Fakulty strojní ČVUT v Praze na Karlově náměstí, jsou od loňského roku v provozu dvě unikátní učebny virtuální reality. Studenti v nich mohou využívat software a hardware určený pro využívání virtuální reality v průmyslovém prostředí.

V jedné z učeben se nachází 16 výkonných pracovních stanic s brýlemi pro VR a 3D skenerem, ve druhé učebně se nachází 4kanálový 3D Cave a 4 pracovní stanice v batohu na záda s brýlemi pro VR. Nově jsou k dispozici přehledné manuály a vzorové příklady pro pohodlné používání veškerého vybavení těchto učeben. Všechny tyto manuály a vzorové úlohy najdete ZDE.

Pokud budete mít k využití učeben další otázky, kontaktujte Ing. Tomáše Fridrichovského, Ph.D. - tomas.fridrichovsky@fs.cvut.cz.