CZ / EN

Aktuality

Kyberbezpenost inteligentních budov a domácností

Publikováno: 07. 12. 2022

Prof. Pavel Ripka, garant magisterského programu Inteligentní budovy, pořádá panelovou diskusi „Jsou naše budovy a domácnosti dostatečně inteligentní, aby odolaly útokům kyberzločinu?“. Diskuse proběhne ve středu 14. 12. 2022 v 15.15 hodin na Fakultě elektrotechnické ČVUT, Technická 2, Praha 6, posluchárna 135 (1. patro).

Firmy a instituce jsou terčem stále častějších a vynalézavějších útoků kyberzločinu. O co se kybezločinci nejčastěji zajímají a jaká jsou obvyklá zranitelná místa? Jak se to dotýká českých administrativních center a developerů? Existuje proti tomu ochrana? Ani domácnosti nejsou výjimkou, cesta k napadení může vést přes domácí routery nebo systémy domácí automatizace. S tím, jak se rozšiřuje práce z domova, by se měli o zabezpečení routerů svých zaměstnanců zajímat i jejich zaměstnavatelé. Homeoffice znamená ohrožení jak soukromých, tak firemních dat. Do jaké míry mohou pomoci technologie, jako je VPN. A umíme s nimi správně zacházet?

Na uvedené otázky budou hledat odpovědi účastníci panelové diskuse organizované magisterským studijním programem Inteligentní budovy, který je společně vyučován stavební, strojní a elektrotechnickou fakultou ČVUT v Praze.