Navštívila nás Lvíčata!

Publikováno: 02. 12. 2022

V klubu Rýsovna připravili naši kolegové z Ústavu energetiky Fakulty strojní ČVUT v Praze program pro žáky Univerzitní základní školy Lvíčata. Ráno 1. prosince 2022 přišli na návštěvu do Rýsovny žáci 5. třídy v rámci výuky předmětu „Věda“.

Během úvodní přednášky zjistili, kde se bere energie kolem nás a jakou roli má energetika – hlavně ta jaderná – v našem životě. Protože program byl nadšenými kolegy připraven velmi poutavě, žáci rádi a ochotně odpovídali na otázky a zapojovali se do výuky.

Hlavním bodem programu však byla virtuální elektrárna Cenelín, a to jak na obrazovce počítače, tak ve virtuálních brýlích. Žáci tak s podporou našich kolegů pronikli do všech zákoutí elektrárny, aby lépe pochopili, jak složitý celý proces výroby elektřiny je.

Příští týden se těšíme na návštěvu další třídy žáků ze Lvíčat a doufáme, že si virtuální elektrárnu Cenelín užijí se stejným nadšením, jaké jsme viděli u jejich spolužáků.