Prezentovali jsme naší fakultu na Střední škole automobilní a informatiky v Hostivaři

Publikováno: 22. 11. 2022

Na Střední škole automobilní a informatiky, Weilova 1270/4 v pražské Hostivaři, se 3. listopadu 2022 konal kariérní den, kterého se účastnili i naši zástupci z Ústavu energetiky Fakulty strojní ČVUT v Praze. Kolegové Jan Štěpánek a Jakub Špaček propagovali možnosti studia na Fakultě strojní ČVUT v Praze a předvedli studentům virtuální elektrárnu Cenelín.

Studenti tak mohli vidět využití výpočetní techniky a především pak stále populárnější virtuální reality ve výuce, které je v současné době atraktivní a efektivní způsob, jak studentům a veřejnosti představit zblízka složitá technická díla, jako je jaderná elektrárna, ke kterým se běžný smrtelník ani nemá možnost reálně přiblížit. Studentům tak mohli naši kolegové ukázat její útroby lidem v podobě, v jaké je často nevidí ani zasvěcení zaměstnanci elektrárny.

Letošní ročník kariérního dne na SŠAI Hostivař byl opravdu bohatý a studenti měli z čeho vybírat. Doufáme, že se někteří z nich rozhodnou pro studium na naší fakultě.

Zprávu o kariérním dnu na SŠAI Hostivař najdete ZDE.