Proběhla stáž „Materiálovým inženýrem na jeden den“

Publikováno: 23. 04. 2024

Pro studenty, kteří podali přihlášku na Fakultu strojní a také pro studenty SŠ a gymnázií, kteří se ještě rozhodují, jsme 23. dubna 2024 připravili jednodenní stáž na Ústavu materiálového inženýrství Fakulty strojní ČVUT v Praze.

Během stáže měli studenti příležitost seznámit se s náplní práce materiálového inženýra a osobně si ji vyzkoušet. Prozkoumali laboratoř mechanických zkoušek, kde zjistili, jakým způsobem se provádí různé mechanické testy a některé si i sami vyzkoušeli. Prohlédli si i laboratoře elektronové a světelné mikroskopie, které jim odhalili úžasný svět mikrostruktur materiálů.

Naši doktorandi jim odpovídali na všechny dotazy a snažili se jim přiblížit zajímavý svět materiálového inženýrství poutavou formou. Podle reakcí studentů se jim to úspěšně podařilo a patří jim za to velký dík!