CZ / EN

Aktuality

Přednáškový blok „Trvalá udržitelnost na ČVUT“

Publikováno: 05. 12. 2023

Přijďte si 6. prosince v 16:15 poslechnout přednáškový blok Trvalá udržitelnost na ČVUT, který organizuje mezifakultní magisterský studijní program Inteligentní budovy.
 
ČVUT je trvale udržitelné a stejně jako dalších 23 českých univerzit je součástí projektu UNILEAD. Co všechno univerzita dělá pro udržitelnost a jak konkrétně ji prosazuje v praktickém životě? A jak se tyto snahy podepisují na hodnocení ČVUT v mezinárodním žebříčku QS University Ranking on Sustainability 2024? To a mnohem více se dozvíte při přednáškách, které se budou konat na Fakultě elektrotechnické v učebně T2:D3:309.
 

Program:

  1. Prof. Jan Tywoniak: Co je to trvalá udržitelnost a co pro ni na ČVUT už děláme a co bychom dělat měli a mohli
    Prof. Jan Tywoniak je nominovaný předseda komise AS ČVUT pro udržitelnost a autor energetického konceptu ikonického nízkoenergetického domu Sluňákov  a  domu FIRSTLIFE pro poslední ročník soutěže Solar Decathlon. Principy trvalé udržitelnosti budov už v r. 2006 shrnuje jeho profesorská přednáška.
  2. Caleb House, MSc.: QS University Ranking on Sustainability 2024 - results just revealed
    Caleb House, MSc. působí na rektorátu ČVUT jako International Relations Coordinator / Director of Ranking Strategy
  3. Doc. Antonín Lupíšek: Výsledky projektu UNILEAD
    Doc. Antonín Lupíšek zastává post vědeckého ředitele Univerzitního centra energeticky efektivních budov. Jeho oborem je trvale udržitelná výstavba a provoz budov. Je koordinátorem projektu UNILEAD  za ČVUT.
  4. Dotazy a diskuze

Inteligentní budovy:  Dvouletý magisterský studijní program Inteligentní budovy  je společně vyučován stavební, strojní a elektrotechnickou fakultou ČVUT v Praze. Studijní program je vhodný nejen pro absolventy bakalářských programů, ale i jako rozšíření kvalifikace pro absolventy jiných programů magisterských.