Hackathon EIT Manufacturing Doctoral School na ČVUT

Publikováno: 31. 03. 2023

Studenti doktorského studia ČVUT se zúčastnili EITM DS Welcome Ceremony & Business Hackathon 2023 v prostorách Fakulty strojní ČVUT v Praze a CIIRC ČVUT v Praze.

V uplynulých sedmi dnech (23. až 29. března 2023) hostila Fakulta strojní ČVUT v Praze událost „Design Sprint & Business Hackathon“, v rámci dvouletého rozšiřujícího doktorského programu EIT-Manufacturing Doctoral School  spolufinancovaného Evropskou Unií.

Doktorandi ze sedmi partnerských universit absolvovali intenzivní kurz zaměřený na inovace a podnikání obohacený praktickým workshopem na témata strojového učení a prezentací úspěšného českého start-upu RoboTwin.

Hlavním průmyslovým partnerem události byla společnost Nerva Mobility se zadáním dvou výzev řešených studenty formou mentorovaného hackathonu zahraničními I&E odborníky z Innpulse Consulting.

Studenti doktorského studia měli vynikající příležitost zdokonalit své komunikační dovednosti a vyzkoušet si týmovou práci při řešení skutečného problému z technické praxe.