CZ / EN

Aktuality

Letošní formule poprvé jako hybrid

Publikováno: 25. 07. 2022

Letošní verzi studentské formule CTU CarTech zkonstruovali naši studenti jako hybrid. Premiéra proběhla na autodromu v Mostě v rámci mezinárodní soutěže Formula Student Czech Republic. Techničtí komisaři označili naší FS.14 jako hybridní stroj, první v České republice.

Nesmírné množství práce na nové koncepci vozu se týmu vyplatila. Svědčí o tom zdařilé výsledky z prvních závodů. V Autocross se umístili na druhém místě, v kategorii Cost and Manufacturing na třetím místě a za Busines Plan Presentation získali čtvrté místo. Bohužel, při závěrečné disciplíně Endurance, nedovolila technická závada formuli našeho týmu dojet do cíle.

Přesto si celý tým mladých strojařů zaslouží za celkové 9. místo v závodě Formula Student Czech Republic 2022 velké uznání a přání, aby získala na dalších letošních závodech v Evropě ještě lepší výsledky!