Ukázali jsme žákům z 9. třídy ZŠ Brána jazyků, jak věci kolem nás fungují

Publikováno: 01. 07. 2022

V pátek 24. června 2022 navštívili naší fakultu žáci 9. třídy ZŠ Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky.

Nejprve se v hlukové laboratoři Ústavu techniky prostředí ponořili do tajů vzduchotechniky a eliminace hluku. Zasvěcený výklad jim podával Ing. Miroslav Kučera, Ph.D. a přidal i pár praktických ukázek laboratorního měření.

Ve druhé části vysvětlila doc. Dr. Ing. Gabriela Achtenová z Ústavu automobilů, spalovacích motorů a kolejových vozidel, princip a funkci automobilové převodovky. Následně si studenti mohli na základě výkladu sami vyzkoušet převodovku složit. Doc. Achtenová potom popsala funkci dalších klíčových součástí automobilu. Jsme rádi, že žáci projevovali živý zájem o technická řešení jim známých věcí a doufáme, že se s některými z nich setkáme při studiu strojařiny na naší fakultě.