Česká televize přinesla zprávu o novém letounu Beechcraft Denali s motorem GE Catalyst

Publikováno: 06. 12. 2021

Nový americký turbovrtulový letoun Beechcraft Denali pohání motor GE Catalyst, vyvíjený a testovaný z velké části ve zkušebnách Fakulty strojní ČVUT v Praze. Letadlo má mít oproti obdobným strojům větší výkon, stoupat do větších výšek a ještě ušetřit na palivu.

Motor prošel testováním ve zkušebnách na Fakultě strojní ČVUT v Praze a jeho testy mohli díky unikátnímu systému vzdáleného monitoringu sledovat odborníci z celé Evropy.

Česká televize nyní přinesla reportáž, ve které Milan Šlapák, generální ředitel GE Aviation Czech a prof. Michael Valášek, děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze, představí motor GE Catalyst a jeho významné vlastnosti.

Reportáž najdete ZDE.