Dubaj získala druhý prototyp systému S.A.W.E.R.

Publikováno: 15. 11. 2021

Odborníci z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze (UCEEB)  a Ústavu techniky prostředí, Fakulty strojní ČVUT v Praze připravili a zprovoznili pro Dubaj druhý prototyp systému S.A.W.E.R., který se stal součástí prestižního Rochesterova technologického institutu.

V příštích měsících bude tým našich odborníků zkoumat vlastnosti a možnosti tohoto unikátního systému spolu s experty a studenty dubajské univerzity.

Technologie S.A.W.E.R. instalovaná v Českém národním pavilonu na výstavě EXPO 2020 v Dubaji, získává ze vzduchu denně více než 800 litrů vody, která postřikuje zahradu vpřed vchodem do expozice. Mobilní verze, jež sestává ze dvou nákladních kontejnerů, je schopna vyprodukovat až 200 litrů destilované vody.

Zprávy z médií