Studentská soutěž Czech Rocket Challenge

Publikováno: 22. 10. 2020

Pokud tě zajímá vesmír a rakety, neváhej se přihlásit na vůbec první ročník Czech Rocket Challenge. Tvým úkolem bude navrhnout a zkonstruovat raketu tak, aby ses co nejlépe přiblížil k dané výškové hranici.

Raketový motor ti dodáme a zbytek už bude čistě jen na tobě. Budeš na to mít do dubna 2021, kdy pak svůj model s týmem vypustíš. Pokud jsi studentem posledního ročníku, je možné se s profesory domluvit, abys o celém projektu psal bakalářskou / diplomovou práci a třeba i tak nakopl svoji kariéru ve vesmírném průmyslu.

Stránky, kde budou přidávány všechny informace k soutěži včetně pravidel a registrace: www.esa-bic.cz/czech-rocket-challenge

Harmonogram soutěže je prozatím následovný:

• Otevření registrací – do konce roku 2020
  • Uzavření a potvrzení pravidel – listopad 2020
  • Práce na projektu – leden: duben 2021
  • Workshopy na téma stavby modelů raket – leden: duben 2021
  • Test a odpalování modelů – duben 2021

Samozřejmě monitorujeme situaci ohledně dění Covid 19, nicméně v tuto chvíli se nic zásadního nemění. Přihlášky jsou otevřeny do konce roku 2020 a pokud vše bude tou dobou v pořádku, od nového roku budou moci studenti začít pracovat na svých projektech.