ŠKODA Auto, cenný partner pro získávání zkušeností našich studentů

Publikováno: 23. 03. 2020

ŠKODA Auto Česká republika je cenným partnerem Fakulty strojní ČVUT v Praze. Někteří z našich studentů získali zkušenosti ještě před studiem na Fakultě strojní ČVUT v Praze a nyní, během inženýrského studia, tyto zkušenosti dále rozvíjejí.

Jakub Sedlář a Radovan Juráš byli účastníky prvního ročníku projektu Azubi Car, jehož výsledkem byl CITIJET — kabriolet z modelu CITIGO. Dnes oba studují na naší fakultě!

Jakub na soutěž vzpomíná: „Celý projekt byl velká zábava, kdy jsme mimo běžného sezení v lavici tvořili i něco smysluplného. Nadmíru zajímavé byly debaty o designu s šéfdesignérem a jeho lidmi, konzultace konstrukčních úprav na karoserii s lidmi z oddělení technického vývoje nebo debaty o zásobování díly s lidmi z výroby.“

Jeho kolega Radovan dodává: „Začátek byl trochu chaotický, ale jakmile jsme si práci rozdělili, šlo to dobře. Každý měl na starosti svou práci a té se držel.“

Celý článek s rozhovorem s našimi studenty si můžete přečíst zde.