Přednáška Asociace strojních inženýrů – A.S.I.

Publikováno: 24. 02. 2020

Asociace strojních inženýrů a S-klub Fakulty strojní ČVUT v Praze, pořádá v úterý 3. března 2020 od 15.00 hodin přednášku s diskusí:  Ing. Jan Zdebor, CSc. – Pohony regulačních orgánů jaderných reaktorů.

Přednáška proběhne v konferenčním sále č. 17 (přízemí), Technická 4, Praha 6. Vstup volný.

Přednášející:  Ing. Jan Zdebor, CSc. je vědecko-výzkumným pracovníkem Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni na Katedře energetických strojů a zařízení. Má bohatou praxi v závodě Jaderného strojírenství plzeňské škodovky. Současně zastává funkci proděkana pro spolupráci s praxí.

Téma přednášky: V přednášce představí pohony řídících tyčí jaderných reaktorů a uvede jednu z možností dalšího rozvoje jaderné energetiky ČR.