CZ/EN

Aktuality

Formule strojařů v Mostě vyhrála

Publikováno: 19. 08. 2019

Ve dnech 13. až 17. srpna 2019 se na polygonu u Autodromu Most konal mezinárodní závod studentských formulí Formula Student Czech Republic, kam každoročně dorazí univerzitní týmy z celého světa.

První místo v kategorii spalovacích formulí získal tým CTU CarTech z ČVUT, který potvrdil výbornou letošní formu a po 3. místě v italském Varanu de Melegari přidává do své sbírky další pódiové umístění. Vůz získal 1. místo v kvalifikaci do hlavního závodu a tuto dominanci potvrdil 1. místem v hlavním závodě.

Formule eForce FEE Prague Formula s elektrickým pohonem si dojela pro druhé místo v kategorii Formula Student Electric potom, co v kvalifikaci obsadila stejné umístění. Ve všech dynamických disciplínách se týmu podařilo dosáhnout na TOP 3 nejlepší příčky. V disciplíně Skidpad, AutoX a Endurance tým vybojoval 2. místo. Příjemně tuto vlnu úspěchů doplnilo to, že formule eForce byla nejrychlejším vozem na trati se svým časem 3,59 sekund dosaženým při Akceleraci.

Monopost FSE.07 týmu eForce FEE Prague Formula se na prvních závodech letošní sezóny v Itálii potýkal s technickými problémy, které se podařilo během velmi krátké doby odladit a tým mohl na závodech Formula Student Czech Republic ukázat, že jeho nejnovější vůz má opět potenciál dosahovat na ty nejvyšší příčky.

Vůz FS.11 týmu CTU CarTech letos prošel velkými konstrukčními změnami, které jak se ukazuje, měly pozitivní vliv na jeho vlastnosti. Tým před prvními závody absolvoval s vozem náročná testování podvozku, aerodynamiky a dalších komponentů. Získaná data použili studenti CVUT k vyladění vozu a k validaci výpočtů. Jak dodává kapitán týmu Jan Michálek: ”Jsme rádi, že se nám v letošní sezóně daří přivážet ze závodů dobrá umístění a dokazovat, že ČVUT patří ke světové špičce.“ 

Společně oba týmy, CTU CarTech a eForce FEE Prague Formula, ihned zamíří na španělský okruh v Barceloně, kde budou 20. srpna Formule pokračovat ve svém snažení.

Úvodní foto: Onřej Tichý - http://ondrejtichy.com/

Fotogalerie