Úspěch našich studentů ve finále soutěže EBEC

Publikováno: 18. 06. 2019

Studentská organizace BEST pořádala 21. až 24. 5. 2019 druhé, středoevropské kolo soutěže EBEC, které letos proběhlo v Budapešti. Soutěže se zúčastnily vítězné týmy z technických univerzit v Praze, Brně, Bratislavě a Budapešti, které obstály v prvním kole soutěže, konaném v listopadu 2018.

Kategorie Team Design měla za úkol během dvou dnů vytvořit funkční Pinball arkádu z kartonu, zatímco kategorie Case Study měla na každý ze dvou pracovních dní jiné zadání. Po dvou nabitých dnech probíhaly prezentace výsledků před porotou a ostatními soutěžícími.
V kategorii Team Design vyhrál tým z Brna a v kategorii Case Study tým z Budapešti. Týmy z Fakulty strojní ČVUT v Praze se umístily na 2. místě (Case Study) a 4. místě (Team Design). I přes menší problémy s ubytováním se tento ročník, pořádaný při příležitosti třicátého výročí založení organizace BEST, velice podařil.