[design/2014/cvut-logo-blue.png]
[pracoviste/12132/logo_umi_zakladni.jpg]
CZ   / EN

Aktuality ústavu

Materiálovým inženýrem na jeden den

Publikováno: 20. 06. 2023

Rádi bychom Vás pozvali na jednodenní workshop „Materiálovým inženýrem na jeden den“, který jsme pro Vás připravili na Ústavu materiálového inženýrství Fakulty strojní ČVUT v Praze. Chceme Vás seznámit s fascinujícím světem materiálového inženýrství a otevřít Vám dveře do našich unikátních laboratoří. Tento workshop je určen pro studenty 3. a 4. ročníků středních škol, kteří mají zájem o technické obory a chtěli by poznat, jaké možnosti jim může nabídnout studium na naší fakultě.

registrace zde

pracoviste/12132/Aktuality/Mat_ing.jpeg

Datum akce: 20.9.2023
Čas: 8.50—14.00
Místo konání: ČVUT v Praze, Fakulta Strojní, Ústav materiálového inženýrství
Karlovo nám. 13, 121 35 Praha 2

Během jednodenního programu budete mít příležitost:
  • prozkoumat laboratoř mechanických zkoušek, kde se přesvědčíte o odolnosti materiálů a zjistíte, jakým způsobem se testy provádějí;
  • prohlédnout si laboratoře optické a elektronové mikroskopie, které Vám odhalí úžasný svět mikrostruktur materiálů a uvidíte, jak je možné tyto struktury zkoumat a objevovat jejich tajemství;
  • nahlédnout do laboratoře kovového 3D tisku, kde vznikají komplexní kovové struktury;
  • osobně si vyzkoušet práci v našich laboratořích a zapojit se do experimentů a praktických úkolů, kde tak získáte přímý kontakt s technikami a metodami, které se používají v moderním materiálovém inženýrství;
  • a v neposlední řadě se setkat s našimi současnými doktorandy a diskutovat s nimi o jejich zkušenostech se studiem u nás.

Tento workshop je nejenom o získávání teoretických znalostí, ale také o zážitcích a příležitosti prozkoumat svůj vlastní potenciál v oblasti materiálového inženýrství. Doufáme, že to bude pro Vás skvělá příležitost, abyste získali konkrétní informace o studiu na naší fakultě a vytvořili si představu o atmosféře naší univerzity a zjistili, zda by to mohlo být místo, kde chcete pokračovat ve svém dalším vzdělávání.