[design/2014/cvut-logo-blue.png]
CZ   / EN

Nabídka odborné činnosti

Odbor pružnosti a pevnosti nabízí různé služby včetně materiálových zkoušek, konzultací, kurzů a školení. Vybrané příklady zaměření jsou uvedeny níže. Pro více informací nás kontaktujte zde.

Materiálové zkoušky mohou být silově, nebo deformačně řízené jak pro hladké vzorky tak vzorky s vrubem. Lze využít sledovacích metod, jako například metody digitální korelace obrazu. Indukční ohřívací systém umožňuje zkoušky různých kovových materiálů a kompozitů s kovovou matricí včetně hliníku, mědi a slitin obsahujících nikl za zvýšených a proměnných teplot. Například:
  • Tahové zkoušky pro různé rychlosti deformací a teplot až do 1200 °C
  • Jednoosé ultra-vysokocyklové únavové zkoušky
  • Únavově-creepové zkoušky
  • Axiálně-torzní nízko/vysoko-cyklové únavové zkoušky s teplotou až do 1200 °C
  • Krátkodobé creepové zkoušky s teplotou až do 1200 °C
  • Axiálně-torzní zkoušky teplotně-mechanické únavy v teplotním rozmezí 100 °C - 1200 °C při rychlostech ohřevu a chlazení až do 10 °C/s.

Připravujeme

Analýza predikce životnosti může být provedena pro izotropní, anizotropní a aditivně vyrobené materiály a kompozity. Lze také využít výsledků analýzy metodou konečných prvků k výpočtu a vizualizaci poškození pro koplexní struktury. Například:
  • Predikce životnosti při multiaxiálním nízko/vysoko-cyklovém namáhání
  • Creep a tvárné porušení
  • Predikce životnosti pro víceoosé termo-mechanické únavové namáhání
  • Predikce životnosti ve frekvenční oblasti

• Creep, plasticita, viskoplasticita, rozvoj poškození
  • Ustálená a přechodná dynamika
  • Analýza náhodných jevů, vybračně únavová analýza
  • Analýza interakce tekutin se strukturou
  • Lomová mechanika
  • Tvárné porušení

Připravujeme

Analytické a numerické řešení kompozitních konstrukcí. Experimentální ověření konstrukce. Materiálové zkoušky.

Odbor pružnosti a pevnosti

Fotogalerie zkoušek a zařízení na Odboru pružnosti a pevnosti