[design/2014/cvut-logo-blue.png]
CZ / EN
CZ   / EN  

Den otevřených dveří

Zveme tě na Den otevřených dveří ve čtvrtek 30. listopadu 2023,
na adrese Technická 4, Praha 6!

Aktuality/10_2023/FB_ban_2023_11_30.jpg
Od 9.00 hodin se můžeš seznámit s našimi studentskými týmy a zjistit podrobnosti o odborných profilacích bakalářského studia.

V 10.00 hodin začíná přednáška o studiu v posluchárně 256 (2. patro).

Po přednášce proběhnou komentované prohlídky laboratoří s průvodci.

Podívej se na podrobný seznam laboratoří, které budeš moci navštívit:

Cyber Physical Factory
Ukážeme vám model továrny sestavený v duchu moderní výroby odpovídající principům čtvrté průmyslové revoluce Industry 4.0. Výrobní linka využívá prvků umělé inteligence a nadřízený výrobní informační systém MES 4.0 (Manufacturing and Execution System) umožňuje naplánovat a spustit výrobu zcela individualizovaně a z pohodlí kanceláře. Komunikačními systémy protkané modulární výrobní zařízení potom zakázku autonomně realizuje.
 
Laboratoř konstruování a částí strojů
K vidění bude experimentální stanoviště pro měření tuhosti ozubení; ukázka učebních pomůcek minibagry BOBCAT na kterých studenti zkoušejí teoretické znalosti; ukázka průmyslového designu "spolupráce Fakulty strojní a Fakulty architektury". V rámci animace bude k vidění VSAKOŇ (automatická terénní souprava pro měření infiltračních parametrů); zařízení pro polo-automatizované obalování kořenového systému malých stromků; 3D tiskárnu budov a plno dalšího.
 
Laboratoř Ústavu mechaniky tekutin a termodynamiky
Uvidíte aerodynamický tunel, ve kterém bude umístěno ukázkové měření. Dále budete mít možnost si prohlédnout model chladicí věže s nainstalovanými chladicími výplněmi a eliminátory úletu kapalné fáze. V laboratoři budete mít též možnost shlédnout ukázky z vývoje bezpilotních letounů.
 
Laboratoř procesní a zpracovatelské techniky
Uvidíte laboratorní a poloprovozní zařízení pro chemický, potravinářský, spotřební průmysl a ekologii. Ukážeme také náš výzkum v oblasti dekarbonizace průmyslu.
 
Akustická laboratoř
Seznámíme vás s profesionálním měřením a hodnocením hluku strojních zařízení
 
Laboratoř pružnosti a pevnosti
Uvidíte příklady experimentálních metod v pružnosti a pevnosti, ukázku pevnostní analýzy rámu silničního kola, kompozitní vzduchovod cvičného proudového letounu a ukázku digitální korelace obrazu.
 
Laboratoř robotiky a výrobní techniky
Prohlédnete si laboratoř sdílenou laboratoř CIIRC a Fakulty strojní ČVUT v Praze, která je vybavena roboty, laserovými stroji, obráběcími stroji a systémy průmyslového řízení a komunikace. Uvidíte: Robot KUKA KR-60 vč. kompletního digitálního dvojčete; Kolaborativní roboty KUKA iiwa; Roboty FANUC a COMAU; Robotickou laserovou buňku; Mikrolaserovou stanici; Vybavení pro měření řezných sil a vibrací při obrábění; Připojení strojů na manufacturing execution system (MES) SIDAS.
 
Mechatronická laboratoř
Seznámíte se s výzkumem nových mechatronických řešení, od nových konceptů podvozků mobilních robotů, přes spolupracující roboty, lanové manipulátory a nekývající jeřáb až po aktivní nástroje pro řízení vibrací.
 
Laboratoř robotů
Uvidíte malé, většinou 3D tištěné roboty. Výtvory studentů, které vznikly jako bakalářské, diplomové práce nebo semestrální projekty. Například robotickou ruku pro humanoidního robota, vznášedlo, mravence a spoustu dalších.
 

Laboratoř CNC obrábění
Uvidíte pracoviště CNC obráběcích strojů s víceosými aplikacemi a zázemím pro přípravu obrábění.
 
Laboratoř 3D tisku kovů
V laboratoři se seznámíte se současnými technologickými možnostmi 3D tisku. K dispozici budou vzorky a díly vyráběné z plastu i kovových materiálů.
 
Laboratoř plazmového navařování
V laboratoři plazmového navařování můžete vidět, jak vznikají funkční povlaky na strojních zařízení z nejrůznějších materiálů o různých vlastnostech pomocí spékání kovového prášku pomocí plazmatu.
 
Laboratoř odporového svařování
V nové moderní budově v podzemním podlaží můžete navštívit laboratoř odporového svařování, ve které zkoumáme možnosti a limity odporového svařování především materiálů používaných v automobilovém průmyslu a skrze moderní a komplexní monitorování sledujeme životnost spotřebních dílů používaných v této technologii.
 

Laboratoř experimentální biotribologie
Uvidíte běžící otěrovou zkoušku kolenní náhrady na zátěžovém simulátoru, různé kloubní náhrady a tělní implantáty, laboratorní vybavení a anatomické modely člověka.
 
Laboratoř automatického řízení
Uvidíte průmyslové řídicí systémy (PLC), dispečerské vizualizační systémy (SCADA), prostředky pro vývoj a testování operátorských a dispečerských rozhraní (HMI), systém plánování a rozvrhování výroby (MES).
 

 


Termíny dnů otevřených dveří a další akce, kdy nás můžeš navštívit

Den otevřených dveří 30. listopadu 2023 od 9:00 hodin
Gaudeamus Praha – veletrh vzdělávání 23. ledna až 25. ledna 2024
Den otevřených dveří 30. ledna 2024 od 9:00 hodin
Den otevřených dveří 9. března 2024 od 10:00 hodin

Můžeš se také domluvit se spolužáky nebo vyučujícími z tvojí školy a domluvit si u nás individuální prohlídku nebo stáž, během které ti ukážeme, jak studium na vysoké škole vypadá a co se u nás naučíš. Stačí napsat Kristýně Čermákové na: kristyna.cermakova@fs.cvut.cz a domluvit si vhodný termín.

Plánujeme také další akce!

Pokud chceš dostávat informace o takových akcích a zajímavostech na naší fakultě, vyplň formulář na TÉTO  stránce.

Jak probíhají dny otevřených dveří?

V sobotu 4. listopadu 2023 proběhl poslední den otevřených dveří. Rádi jsme přivítali zájemce o studium moderní strojařiny a ukázali jsme jim některé naše laboratoře.

V tomto příspěvku se můžeš podívat, jaká byla během celého dne atmosféra.

 

 


Naší fakultu můžeš také navštívit virtuálně: https://vr.fs.cvut.cz/MÁŠ OTÁZKY?

Pokud se chceš zeptat na vše, co souvisí se studiem, přijímací zkouškou nebo podmínkami pro přijetí, piš nám na helpdesk@fs.cvut.cz.
Tvoje otázka se dostane vždy do správných rukou!