CZ/EN

Výrobní a materiálové inženýrství

Co vás naučíme?

zamereni_studia/strojirenska_technologie_materialy/str_tech_09.jpgJako studenti tohoto oboru získáte hluboké znalosti kovových, polymerních, keramických i kompozitních materiálů, jejich zpracování i aplikace ve strojírenství i dalších oblastech jako je např. biomedicína. Poznáte způsoby zpracování materiálů i hodnocení jejich užitných vlastností z pohledu vnitřní stavby materiálů, fyzikální chemie, termodynamiky i mechaniky.

Získáte široké znalosti technologií strojírenských výrobních procesů hlubším studiem technologií slévání, tváření, svařování, tepelného zpracování, povrchových úprav i technologie obrábění včetně programování v obrábění. Současně se seznámíte také s problematikou výrobního managementu, racionalizace výroby polotovarů, technologie montáží a navrhování výrobních systémů.

Uplatnění

Syntéza odborných znalostí z oblasti materiálového inženýrství, strojírenských technologií i ekonomiky vám umožní najít uplatnění nejen ve velkých strojírenských výrobních podnicích, v malých a středních firmách, ale též v různých výzkumných, projektových a obchodních společnostech i ve státní správě.