CZ / EN

Den otevřených dveří ONLINE

Připravujeme další sérii úplně nových videí z laboratoří Fakulty strojní ČVUT v Praze. První sérii jsme již zveřejnili a můžete se na ní podívat tady

Podívejte se také od 13. března 2021 na ONLINE DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ II.

Budeme se také věnovat robotice – těší se na vás nová aplikace s robotem YuMi.
A také si budeme hrát s ohněm, resp. s plazmovým dělením kovových materiálů.
Pronikneme také do nitra materiálů a stranou nezůstane ani management průmyslových podniků!
Představíme i CNC hybridní stroj Bridgeport VMC 500 XP, který byl donedávna přísně utajován, protože se jedná o kolébku HM (Hybrid Manufacturing) technologie v ČR, která je plná patentů a je to také předchůdce úspěšného komerčního stroje WeldPrint MCV 5X, který byl vyznamenán zlatou medailí na MSV Brno v roce 2017.

A na závěr vás čeká jedno velké virtuální překvapení!

 

ODKAZ NA PRVNÍ ČÁST.

 

ODKAZ NA DRUHOU ČÁST.
 


Prohlédnete si některé laboratoře Fakulty strojní ČVUT v Praze a to dokonce laboratoře, do kterých byste se při klasickém Dni otevřených dveří ani nedostali.

Novinkou je pracoviště Digitální buňky s pětiosým obráběcím strojem a digitálním dvojčetem. Uvidíte také experiment, při kterém je zkoušena pevnost stehů při operaci srdce. A dostanete se do Emisní laboratoře Centra vozidel udržitelné mobility, kde proběhlo testování vlivu emisí na živé buňky.

pracoviste/12135/12135_ban_2000x400.jpg

 

Dozvíte se základní informace o studiu a budete mít prostor i na dotazy. Jak a co studovat na Fakultě strojní vám přiblíží osoba nejpovolanější, pedagogický proděkan, doc. Jan Řezníček. Určitě se s ním setkáte i během vašeho studia nejen na přednáškách Pružnost a pevnost, ale také pokud budete potřebovat pomoc při řešení různých problémů, které se studium souvisí.

pracoviste/12118/12118_ban_2000x400.jpg

 

A na závěr jsou připraveni naši studenti z Engineering Student Club. Rozdělí se s vámi o zkušenosti ze svého studentského života, ukáží vám jak si správně vybrat obor dalšího studia a představí možnosti dalšího odborného růstu během vašeho studia. 

studenti/obecne/studenti_ban_2000x400.jpg

JAK BUDE PROBÍHAT DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – ONLINE?

Celý program bude rozdělen do dvou bloků.

 • První blok proběhne formou YouTube premiéry s možností chatu, kterého se bude účastnit děkan Fakulty strojní prof. Michael Valášek a pedagogický proděkan doc. Jan Řezníček. Během celé premiéry jim na chatu můžete psát své dotazy, na které budou odpovídat.
  Začátek prvního bloku je 16. 1. 2021 v 16:00 hodin zde: https://youtu.be/Hs3vW6am5D4
   
 • Druhý blok bude v režii studentů z Engineering student Club a proběhne na platformě MS TEAMS (aplikaci si můžete zdarma stáhnout zde nebo můžete použít MS TEAMS přes webový prohlížeč). Nejprve vám naši studenti formou prezentace přiblíží studium a studentský život a potom s nimi můžete online diskutovat a ptát se na vše co vás o studiu na Fakultě strojní zajímá.
  Začátek druhého bloku je 16. 1. 2021 v 17:00 hodin zde:  www.fs.cvut.cz/dod-chat

 

PROGRAM PRVNÍHO BLOKU PROGRAM DRUHÉHO BLOKU
 • Přivítání děkana Fakulty strojní ČVUT v Praze, prof. Michaela Valáška
 • Komentovaná prohlídka laboratoří Fakulty stojní
 • Informace o studiu od pedagogického proděkana Fakulty strojní doc. Řezníčka
 • Prostor pro vaše dotazy v chatu po celou dobu trvání premiéry

MÁTE OTÁZKY?

Pokud se chcete zeptat už nyní na vše, co souvisí se studiem, přijímací zkouškou nebo podmínkami pro přijetí, pište nám na helpdesk@fs.cvut.cz.
Vaše otázka se dostane vždy do správných rukou!

KDE NAJDETE DŮLEŽITÉ INFORMACE A TERMÍNY?

studenti/skupiny/pozvanka_09_2019.jpg