[design/2014/cvut-logo-blue.png]
CZ/EN

Projekt: Modernizace laboratoří FS ČVUT

116 – Digitální mikroskop

Digitální mikroskop řady VHX-6000

projekty/modernizace_laboratori/116.jpegVšechny prvky – od objektivu a kamery až po grafický engine a podložku – jsou navrženy jako jeden ucelený systém. Úzká spolupráce mezi nástroji umožňuje maximální výkon. Mikroskop VHX-6000 je vybaven nově vyvinutým enginem pro zpracování obrazu, jenž je ztělesněním vyspělé technologie KEYENCE. Synchronní ovládání kamery, mechanismus posunu stojanu a pixelů umožňují rychlou a vysoce kvalitní hloubkovou kompozici,  HDR a možnost spojování obrazu.

Díky vysoké snímkové rychlosti 50 fps a mechanismu posuvu pixelů, CMOS kamera umožňuje intuitivní pozorování ve vysokém rozlišení. To umožňuje rychlý pohyb podložky v osách XYZ. Speciálně navržený prostorově úsporný optický mechanismus umožňuje snadné připojení a vyjmutí objektivu a také automatické rozpoznání připojení objektivu a zvětšení.

Digitální mikroskop s nejnovějšími technologiemi nabízí vyšší rychlost pohybu a nosnost podložky s motorizovaným pohybem v osách X a Y. Mikroskop VHX-6000 poskytuje nejen vyšší rychlost zpracování než konvenční modely, ale také nabízí lepší použitelnost s intuitivnějším ovládáním.

Odborný garant přístroje:

Ústav: Ústav technologie obrábění, projektování a metrologie