Přednáška Asociace strojních inženýrů – A.S.I.

Publikováno: 05. 11. 2018

Asociace strojních inženýrů a S-klub Fakulty strojní ČVUT v Praze, pořádá v úterý 13. listopadu 2018 od 15.00 hodin přednášku s diskuzí: Ing. JIŘÍ ŽĎÁREK, CSc., ÚJV Řež:  Strategie udržení roztaveného Coria  uvnitř tlakové nádoby JR.

Přednáška proběhnev posluchárně č. 438 (4. patro), Technická 4, Praha 6. Vstup volný.

Ing. Jiří Žďárek, CSc. je vedoucí výzkumný pracovník Ústavu jaderného výzkumu v Řeži.  Studoval v USA,  kandidátskou práci obhájil na Fakultě jaderné fyziky ČVUT v Praze. V ÚJV je ředitelem divize Integrita a technický inženýring a viceprezidentem pro
rozvoj podnikání.
V přednášce podá informaci k  řešení evropského projektu, experimentu k  částečné ochraně jaderného reaktoru při havárii – výzkum coria (taveniny jaderného paliva a dalších vnitřních součástí reaktoru).