Škola doporučená zaměstnavateli 2018

Publikováno: 02. 11. 2018

Již popáté zaměstnavatelé hodnotili na krajských úrovních kvalitní střední školy v krajích a fakulty vysokých škol na celostátní úrovni. Cílem soutěže je upozornit na jejich přednosti a výsledky především zájemce z řad dětí a jejich rodičů. Hlasování se zúčastnily stovky firem, které mají více než deset zaměstnanců a u který není převažujícím předmětem činnosti vzdělávání a výuka.

Aktuality/11_2018/TopVS2018.jpgOcenění převzali ředitelé škol akademičtí hodnostáři na VII. Výročním zasedání Klubu zaměstnavatelů v Betlémské kapli 1. listopadu 2018. V celkovém hodnocení 193 fakult získala Fakulta strojní velice dobré 4. místo.
Letos podruhé byl také vyhlášen absolutní vítěz mezi vysokými školami podle součtu bodů všech fakult. Opět se univerzita ČVUT umístila na výborném druhém místě. Diplom pro ČVUT v Praze převzal z rukou Pavla Huláka, ředitele Klubu zaměstnavatelů, který anketu pořádá, děkan Fakulty strojní, prof. Michael Valášek.

K tomu je vhodné dodat i nejnovější hodnocení ČVUT na mezinárodním poli. V letošním hodnocení světových univerzit, pořádaném britskou společností Quacquarelli Symonds (QS), obsadilo ČVUT mezi 300 nejlepšími univerzitami v regionu východní Evropa a střední Asie krásné 9. místo.