Detekce vozidel s nadměrnými emisemi částic

Publikováno: 14. 12. 2017

Odborníci z Fakulty strojní ČVUT v Praze a Ústředního automotoklubu měřili emise kolem nejvytíženějších silnic v hlavním městě ČR. Další měření, které si objednala radnice Prahy 5, se týká lodní dopravy a proběhlo v období červen až září 2017 v prostoru plavební komory Smíchov. Toto měření proběhlo pod vedením doc. Michala Vojtíška Ph.D. z Centra vozidel udržitelné mobility Fakulty strojní ČVUT v Praze a Ing. Jakuba Ondráčka Ph.D. z Ústavu chemických procesů AV ČR.

Podle doc. Michala Vojtíška, Ph.D. z Centra vozidel udržitelné mobility Josefa Božka Fakulty strojní ČVUT v Praze, je použit unikátní přístroj, stejně jako celý měřicí postup. Informace o celém projektu najdete zde.

V rámci Magazínu Leonardo ČRo proběhl 11. prosince  2017 rozhovor s doc. Vojtíškem, který můžete najít zde: http://www.rozhlas.cz/leonardo/magazinleonardo/_zprava/benzin-nebo-nafta-kdyz-jde-o-emise-hlavni-je-serizeni-a-kvalita-motoru-vysvetluje-expert--1774737

Přenášku doc. Vojtíška s názvem  „Neohlídáme-li si emise z motorů sami, budou motory z měst vykázány???“, kterou přednesl na konferenci DiagCon Praha, 2. 2. 2016 můžete shlédnout níže:

Přednáška doc. Vojtíška na konferenci DiagCon Praha 2016

Zprávy z médií a tiskové zprávy

Automobilová doprava:

Lodní doprava: