Dar od Thomase Morela z USA

Publikováno: 07. 10. 2017

Dne 6. října 2017 předal americký donor pan Thomas Morel symbolicky milion amerických dolarů děkanovi Fakulty strojní ČVUT v Praze prof. Michaelu Valáškovi. Dar je určený zejména na další pokračování fakultního aplikovaného výzkumu především v oblasti automobilového průmyslu. Dar svým zaměřením, praktickým využitím a mezinárodním přesahem patří mezi ojedinělé v domácím i mezinárodním srovnání. Svojí štědrostí je to historicky největší dar soukromého donora pro ČVUT v Praze. Na získání daru se podílel i spolek AFEUS jako jeho zprostředkovatel. Peněžní prostředky daru již byly dříve převedeny na účet Fakulty strojní ČVUT v Praze.

Předání daru se konalo v industriálních prostorech Muzea MHD v bývalé vozovně v Praze – Střešovicích. Slavnostní předání bylo doprovázeno seznámením s projekty, pohoštěním, prohlídkou muzea, tiskovou konferencí a společenským setkáním pracovníků fakulty, partnerů z průmyslu a hostů fakulty s panem Thomasem Morelem. Završeno pak bylo projížďkou historickou tramvají po Praze.

Memorandum Fakulty strojní ČVUT v Praze k tomuto daru můžete najít zde.

Tiskovou zprávu najdete zde.

Zprávy z médií:

Tisková konference z předání daru pana Thomase Morela