CZ / EN

Aktuality

Hostili jsme finálovou soutěž LUNA

Publikováno: 18. 06. 2024

Finálová soutěž LUNA byla vyvrcholením osmiměsíčního intenzivního vzdělávacího procesu programu Science Accelerator, který začal v říjnu 2023 a skončil v červnu 2024. Během celého programu studenti vyvíjeli podnikatelské, inovativní a vědecky podložené projekty s využitím vědeckých i obchodních nástrojů. Program usnadnil spolupráci mezi studenty z různých škol po celém světě, podpořil sociální solidaritu a budování celoživotních přátelství.

Mezinárodní soutěž kosmického podnikání pro mládež LUNA je prestižní soutěž, kterí se zúčastnili mladí inovátoři z Izraele, Turecka, Nigérie a České republiky. Závěrečné prezentace a vyhlášení vítězů proběhlo na Fakultě strojní ČVUT v Praze, 5. června 2024.

Soutěž zahrnovala osmiminutovou prezentaci v angličtině před porotou složenou z významných porotců, odpovědi na otázky, předložení podrobných návrhů projektů, přípravu marketingových videí a vytvoření fyzických modelů MVP.

Mezi porotce patřili např:

  • Dr. Jacob Cohen, hlavní vědecký pracovník, NASA Ames Research Center.
  • Doc. Eng. Ladislav Pina, profesor ČVUT v Praze, Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské, a jednatel společnosti Rigaku Innovative Technologies Europe, Ltd.
  • Marie Němečková, ředitelka kosmického hubu agentury CzechInvest a aktivní členka Czech Space Teamu.
  • Jakub Lajmon, podnikatel se zaměřením na technologie a kosmonautiku. Spoluzakladatel a generální ředitel Groundcom
Celou tiskovou zprávu v angličtině najdete ZDE.

Fotogalerie