Rozhovor prof. Michaela Valáška s prof. Kövecsem z McGill University

Publikováno: 09. 12. 2022

Profesor Jozsef Kövecses, Ph.D. z McGill University Montreal přijal pozvání Ústavu mechaniky, biomechaniky a mechatroniky Fakulty strojní ČVUT v Praze a 24. listopadu 2022 přednesl přednášku, na téma „Task-Driven Dynamics and Modelling of Mechanical and Mechatronic Systems“.

Při této příležitosti jsme natočili krátký rozhovor prof. Michaela Valáška s prof. Kövecsem.

Prof. Kövecses působí na univerzitě McGill University Montreal v Laboratoři dynamiky a řízení a ve Výzkumné skupině aplikované dynamiky. Přednáška bude věnována volbě vhodného modelu pro zkoumání reálného mechanického a mechatronického systému. Volba modelu ovlivňuje složitost modelování, výpočetní nároky a přesnost předpovědi chování systému simulací modelu. Volba modelu je klíčová pro vývoj řídicího systému mechatronického systému.