Inaugurace děkana Fakulty strojní doc. Ing. Miroslava Španiela, CSc.

Publikováno: 28. 04. 2022

Dnes se v Betlémské kapli uskutečnila slavnostní inaugurace rektora Českého vysokého učení technického v Praze doc. RNDr. Vojtěcha Petráčka, CSc., který tak vstoupil do svého druhého funkčního období. Spolu s ním bylo inaugurováno šest děkanů Českého vysokého učení technického v Praze. Mezi inaugurovanými děkany byl i nový děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze, doc. Ing. Miroslav Španiel, CSc.

Ve svém projevu pak rektor ČVUT, doc. Petráček zmínil, že uplynulé funkční období bylo pro všechny pracovníky i studenty ČVUT „náročné, komplikované, ale úspěšné“. Ve výčtu úspěchů nechyběl systém S.A.W.E.R. na výrobu vody ze vzduchu, oceněný nejvyšší cenou na EXPO v Dubaji či motory Catalyst vyvinuté v univerzitních zkušebnách, které v mezinárodní konkurenci vyhrály tendr a budou pohánět evropské strategické drony EURODRONE. „V našem vnitřním světě se nám povedlo nalézt společnou řeč, důvěru, rozvinout spolupráci součástí. Na tomto základě jsme postavili nové nastavení prostředí pro výuku i výzkum,“ uvedl rektor Petráček. Ve vztahu k vnějšímu světu vyzdvihl, že kvality ČVUT potvrzují neustále si zlepšující se pozice v mezinárodních žebříčcích, skvělé výsledky základního, aplikovaného i kolaborativního výzkumu či zapojení do mezinárodní univerzitní sítě Euroteq.