Stanovisko k ruskému útoku na Ukrajinu

Publikováno: 01. 03. 2022

Fakulta strojní ČVUT v Praze se připojuje ke stanovisku rektora ČVUT v Praze  a prohlášení České konference rektorů k vývoji na Ukrajině.

Vojenský útok Ruska na Ukrajinu je neomluvitelným aktem agrese. FS v součinnosti se zbytkem ČVUT připravuje účinnou pomoc ukrajinským studentům. Velmi dobře také víme, že zdaleka ne všichni Rusové s agresívní politikou stávajícího vedení své země vůči Ukrajině souhlasí.

Obracíme se nyní na ukrajinské studenty a zaměstnance, aby v případě jakýchkoli potíží kontaktovali členy vedení fakulty. Mohou se obracet také na rektora ČVUT, který ukrajinským studentům a zaměstnancům adresoval své slovo
Byl také zřízen obecný e-mail ukrajina@cvut.cz, který slouží ukrajinským studentům na ČVUT v případě osobní tísně. Studenti můžou na tento e-mail psát přímo v ukrajinštině.

KOMPLETNÍ INFORMACE o pomoci ČVUT ukrajinským studentům a zaměstnancům najdete na této stránce: https://www.cvut.cz/informace-cvut-k-situaci-na-ukrajine