Tým Chicken Wings se účastnil soutěže SAE 2020

Publikováno: 13. 03. 2020

Studentský tým Chicken Wings se v minulém týdnu účastnil soutěže SAE Aero Design East v USA na Floridě. Zadáním letošního ročníku bylo navrhnout letadlo o minimálních rozměrech, které unese co nejvíce fotbalových míčů a co nejtěžší závaží.

Studenti z naší fakulty se bohužel potýkali se závažnými technickými problémy, které měli při druhém letu fatální důsledky. V současné době jsou již známé celkové výsledky a tým Chicken Wings z Brna se umístil na 12 místě a tým Chicken Wings z Prahy je celkově 23. Výsledky najdete na této stránce.

Část týmu Chicken Wings z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně dokázal i navzdory silnému bočnímu větru úspěšně odlétat 5 startů a z letové části si odnesl krásné 7. místo do celkového hodnocení.

Nyní zbývá pouze šťastný návrat zpět domů, protože i pro naše kuřata platí: „Všude dobře, doma nejlíp!“

Studentský tým Chicken Wings je v současnosti rozdělen na dvě skupiny, z nichž jedna reprezentuje
Letecký ústav na Fakultě strojního inženýrství Vysokého Učení Technického v Brně
a druhá Ústav letadlové techniky na Fakultě strojní Českého Vysokého Učení Technického v Praze.