[design/2014/cvut-logo-blue.png]

Aktuality ústavu

Ústav výrobních strojů a zařízení bude na veletrhu MSV 2017

Publikováno: 01. 09. 2017

Ústav výrobních strojů a zařízení představí výsledky spolupráce s průmyslem na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně
Výsledky spolupráce s průmyslem a výzkumné i studentské projekty představí Ústav výrobních strojů a zařízení Fakulty strojní Českého vysokého učení technického v Praze na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně ve dnech 9. až 13. října 2017.

pracoviste/12135/Aktuality/03_KMASdily.pngV pavilonu P na stánku firmy Kovosvit MAS bude vystaven stroj WeldPrint 5X vybavený unikátní technologií hybrid manufacturing. Nově vyvinutá technologie kombinuje operace obrábění a navařování kovu v jednom pracovním prostoru a umožňuje vznik vysoce jakostních strojních dílců s minimem vnitřních materiálových vad a pórů při výrazně nižších výrobních nákladech. Technologii byl Úřadem průmyslového vlastnictví v České republice udělen patent č. 306654 s názvem Způsob vytváření kovových dílců pomocí depozice materiálu a zařízení k provádění tohoto způsobu.

pracoviste/12135/Aktuality/04_NUCLEIposterRCMT_loga.png
Ústav výrobních strojů a zařízení se podílí také na řadě výzkumných projektů na národním i mezinárodním poli, které bude na MSV prezentovat. Jedním z aktuálně řešených evropských projektů je projekt NUCLEI, zaměřený na posílení technologického transferu a inovací ve zpracovatelském průmyslu na území střední Evropy. Cílem projektu je zlepšit služby související s inovacemi, aby se urychlil transfer klíčových podpůrných technologií (KET) z výzkumu financovaného EU a ze středoevropských výzkumných institucí ke koncovým uživatelům v progresivních výrobních odvětvích.

Studentské projekty budou prezentovány v pavilonu Z na stánku Českého vysokého učení technického v Praze. Ústav výrobních strojů a zařízení představí robotické rameno vytištěné pomocí 3D technologie s řídicím softwarem Arduino. Díky této finančně dostupné technologii výroby je robotické rameno dostupné studentům, kteří si tak mohou své teoretické znalosti z oblasti automatiky, robotiky a průmyslového programování vyzkoušet také prakticky.

pracoviste/12135/Aktuality/robot.jpg